Strona główna » Nakładanie powłok na szkło

Dodatkowe opcje przeglądania

Kontakt

 • MyGlass Wałuszko Piotr
  NIP: 8981871884
 • E-mail:biuro@glass24.pl
 • Telefon(+48) 513 480 980
  (+48) 71 351 30 48
 • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 16.00

Nakładanie powłok na szkło

Clear-Shield

INSTRUKCJA STOSOWANIA PREPARATÓW CLEARSHIELD

Kompletny zestaw do nakładania powłoki zawierający wszystkie wymienione w instrukcji elementy dostępny pod linkiem:

Kompletny zestaw
 1. Spryskać powierzchnię szkła wodą przy pomocy ręcznej butelki sprayowej a następnie sprawdzić, czy woda równomiernie pokrywa powierzchnię. Ważne jest, aby w ten sposób sprawdzać zwłaszcza krawędzie szkła. Jeśli na testowanej powierzchni utworzy się jednolity (zwarty) film wodny, to oznacza to, że szkło jest czyste i można kontynuować zgodnie z punktem 5 niniejszego tekstu. Jeśli woda tworzy na szkle nieregularne figury (miejscami film nie utrzymuje się na szkle), to oznacza to, że powierzchnia jest zbyt zanieczyszczona i wówczas należy postępować zgodnie z następnym punktem oznaczonym numerem 2. W przypadku użytkowanego szkła przed przystąpieniem do kroku 2 należy użyć ClearShield Pre-Cleaner.
 2. Na lekko zwilżoną powierzchnię szkła nanieść gąbką na uchwycie środek do czyszczenia Glass Renovator Heavy Duty.
  Uwaga: używając preparatu czyścić powierzchnię o wielkości 1 m2 nie dłużej niż przez okres 30-60 sekund! Czyszczenie gąbką należy wykonywać szybkimi, lekkimi i prostymi pociągnięciami w kierunku poziomym oraz pionowym. Taki sposób czyszczenia umożliwia kontrolę nad tym, które miejsca były już czyszczone! Nie należy wykonywać żadnych ruchów kolistych! Należy zadbać o to, aby środek do czyszczenia został zmyty ze szkła jak najszybciej!!
 3. Taflę szklaną należy dokładnie zmyć dużą ilością wody, a następnie osuszyć ściągając jedynie wodę wycieraczką do szyb na rączce.
 4. Przy pomocy butelki sprayowej sprawdzić, czy teraz na całej powierzchni szkła (przede wszystkim należy sprawdzić krawędzie) tworzy się już równomierny film. Jeśli nie, to należy powtórzyć kroki od 2 do 4.
 5. Wysuszyć szybę szklaną przy pomocy gumowej wycieraczki do szyb i bawełnianej ściereczki.
 6. Za pomocą szmatki z mikrofazy;(mikro włókna) nanieść ClearShield NEUTRALISER na całą powierzchnię szkła.
 7. Na powierzchnię szkła nanieść preparat ClearShield ECO Glass Protect. Preparat nanosić na krzyż (poziomo i pionowo). W przypadku powierzchni piaskowanych ruchy muszą być stosunkowo wolne. Należy zadbać o to, aby cała powierzchnia szkła została dokładnie pokryta warstwą preparatu ClearShield. Polimeru nie należy nanosić ruchami kolistymi! Powoduje to duże zużycie preparatu oraz niedostateczną kontrolę nanoszonej ilości polimeru. Jeśli po naniesieniu preparatu ClearShield pojawią się krople polimeru na szkle, to jest to znak naniesienia zbyt dużej ilości preparatu. W takim przypadku należy nanosić polimer szybciej. Zalecane są dwa sposoby postępowania podczas nanoszenia preparatu ClearShield.
 • (a) nanieść preparat ClearShield ECO Glass Protect najpierw w jednym kierunku, po czym pozostawić go do wyschnięcia przez okres od 5 do 10 minut, następnie nadmiar polimeru na powierzchni szkła zetrzeć bawełnianą szmatką wychodząc poza jego krawędzie, po czym nanieść na krzyż drugą warstwę.
 • (b) nanieść preparat ClearShield ECO Glass Protect najpierw w jednym kierunku na całą powierzchnię, a następnie nie robiąc przerwy, natychmiast, nanieść preparat również w drugim kierunku. Wydajność 1 litra = około 45 m2 przy nanoszeniu maszynowym.

 1. Naniesiony preparat pozostawić do wyschnięcia przez okres 20 minut (przy 18°C). Twardnienie preparatu jest uzależnione od temperatury oraz wilgotności powietrza. Im temperatura jest wyższa a wilgotność niższa, tym szybsze schnięcie. W celu przyśpieszenia schnięcia można wykorzystać suszarkę do włosów. Wówczas czas twardnienia ulegnie skróceniu do około 2 minut.

 1. Przed ostatecznym zmyciem nadmiaru polimeru zaleca się wypróbowanie na jednym z dolnych rogów tafli szklanej, czy polimer stwardniał. Po spryskaniu testowanej powierzchni wodą muszą się tworzyć kuleczki wody! W przeciwnym przypadku, tzn. jeśli kuleczki nie tworzą się w ogóle, lub jeśli można zauważyć, że woda formuje się w kształt kropelek lub tworzy się jednolity film, to oznacza, że twardnienie nie jest zakończone i szkło nie może zostać jeszcze zmyte. W takim przypadku należy osuszyć testowaną powierzchnię, po czym ponownie nanieść na nią preparat ClearShield ECO Glass Protect.

 1. Usunąć nadmiar polimeru. Odmierzyć środek do czyszczenia ClearShield CLEAN ALL w ilości odpowiadającej jednej zakrętce, po czym rozmieszać go w 5 litrach ciepłej wody. Dokładnie zmyć nadmiar polimeru przy pomocy gąbki do mycia lub szmatki polarowej, następnie zetrzeć wycieraczką i wytrzeć bawełnianą szmatką lub ścierką z mikrofazy (mikrowłókna).

 1. Spryskując wodą sprawdzić, czy tworzą się kuleczki wody na całej powierzchni szkła. Jeśli tak, to jest to dowód na to, że preparat ClearShield ECO Glass Protect został naniesiony równomiernie. Jeśli nie, to należy powtórzyć całe postępowanie opisane powyżej począwszy od punktu nr 2 aż do punktu nr 11. Jeśli na początku procesu nanoszenia, tafla szklana była czysta, to wystarczy powtórzyć postępowanie opisane w punktach od 5 do 12.

Przejdź do strony głównej