Obróbka szkła


Obróbka szkła

Nie ma zakładu szklarskiego bez obróbki szkła. Nie ma obróbki szkła bez narzędzi do ich obróbki.

Obróbka szkła to konieczność zastosowania tylko najlepszych i odpowiednich narzędzi szklarskich.

Ten twardy wymagający materiał ma być pod Twoją kontrolą podczas obróbki, a nie odwrotnie.

Jako praktyk (nie tylko sprzedajemy narzędzia, ale ich używamy we własnym zakładzie szklarskim) mówię otwarcie nie stać Cię na zwykłe rozwiązania! Nie daj się skusić niską ceną chińskich urządzeń do obróbki szkła, większość profesjonalistów używają tylko firmowych rozwiązań.

Mistrzowie w branży to Bohle, Makita, Diamond Drils, Klingspor, KGS.

Zaufaj profesjonalnym przyrządom szklarskim, a tylko zyskasz: brak stresu, szybką realizację zleceń i perfekcyjnie obrobione szkło.

Proces obróbki szkła to

  • szlifowanie szkła
  • tępienie szkła
  • wiercenie szkła

Akcesoria do szlifowania szkła

Najpopularniejszy proces, jaki wykonujemy z taflą szkła, to piękne obrobienie krawędzi szklanej płyty, ręczny proces tej obróbki uzyskujemy przez zastosowanie szlifierek i pasów bezkońcowych, w sklepie przedstawiamy urządzenia tzw. „czołgi” firmy Makita, ponieważ mamy do nich największe zaufanie. Tylko one potrafią wytrwać w pyle i kurzu. Do pracy nad krawędziom szkła będziemy potrzebowali odpowiednich rodzajów pasów bezkońcowych. Typowy papier ścierny do szyb to rozmiar 100x610 i gradacja: 60, 180, 320. Uzyskanie pięknej wypolerowanej krawędzi szkła to pasy korkowe, które stosujemy w końcowej fazie pracy.

Akcesoria do tępienia szkła

Tępienie szkła można nazwać szybkim szlifowaniem krawędzi szkła, w celu zabezpieczaniu przed skaleczeniem. Krawędź jest bezpieczna do trzymania gołą dłonią, ale już nie wygląda tak okazale. Jest to prosta obróbka, wystarczająca do osadzenia szyby np. w ramię. Tępimy szkło tam gdzie chcemy mieć bezpieczne krawędzie. Wszędzie tam gdzie nie będą one widoczne dla oka. Uzyskuję się to najczęściej stosując diamentowy kostki KGS. Proces ten trwa bardzo szybko, jest bezpieczny i tani.

Wiercenie w szkle

Obok szlifowania szkła najważniejszy proces w obróbce szkła. Wiercenie w szkle wymaga odpowiednich wiertarek do szkła i wierteł diamentowych. Po wycięciu szkła, oszlifowaniu jego krawędzi zabieramy się za wiercenie. I tutaj pytanie: czy do tej czynności użyjemy „samoróbki” wiertarki która zniszczy nam szkło i stracimy czas? Nie kategorycznie nie potrzebujemy wiertarki do szkła, np. Bohle Pico Drill z regulowanymi obrotami z doprowadzeniem wody. Nie zastanawiaj się na pół środkami, wybierz sprawdzone urządzenie, wiem bo sam to przerabiałem w swoim zakładzie.

Odkąd zakupiłem Niemiecką wiertarkę do szkła problemy się skończyły, używam jej od 7 lat i zwróciła się błyskawicznie.

Łatwość obsługi, poręczność i możliwość zakupu najmniejszego elementu sprawią że to najlepsza wiertarka do ręcznego wiercenia na runku.

Sama wiertarka to połowa sukcesu. Potrzebujemy jeszcze odpowiednich wierteł do szkła.

My używamy włoskich wierteł rurowych Diamond Drill i powiem tak nie chcemy innych rozwiązań. Tanie wiertła do szkła powodują uszkodzenia tafli podczas wiercenia, włoskie rozwiązania do otworowania szkła zbudowane są z diamentu, zapiekanego wewnątrz struktury rurowej. Tylko takie rozwiązania gwarantują żywotność i panowaniem nad trudnym procesem wiercenia.

Aby zakończyć proces wiercenia w szkle potrzebujemy jeszcze osełek do wierteł, wierteł stożkowych i innych akcesorii do wiercenia która prezentujemy powyżej.