Lampy UV

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

379,00  brutto
499,00 599,00  brutto
2 060,00 3 070,00  brutto
9 680,00 10 200,00  brutto
6 037,00  brutto
4 020,00  brutto
Brak w magazynie
1 947,00  brutto

Lampy UV do klejenia szkła

Kleje UV do szkła podzielić można na te z aktywatorem oraz bez aktywatora. Do tej drugiej grupy niezbędna będzie lampa UV. Proces naświetlania lampą UV zamyka się w dwóch etapach. W pierwszej części procesu zachodzi tzw. wstępne utwardzenie. Daje ono wytrzymałość na poziomie 30% końcowej wytrzymałości. Po uzyskaniu takiego stopnia utwardzenia bezproblemowo można usunąć nadmiar kleju. Drugim etapem jest już całkowite utwardzenie. Spoina jest już w pełni wytrzymała i po odczekaniu bezpiecznych 24 godzin może być obciążona.

Cały proces naświetlania nie zajmuje wcale dużo czasu: wstępne utwardzanie to czas do 2 minut, a całkowite utwardzenie zajmuje między 1 a 5 minutami. Dalsze naświetlanie spoiny nie ma wpływu na wytrzymałość ani na jakość. Przekroczenie czasu naświetlania lampą UV nie wpłynie więc ani negatywnie ani pozytywnie na spoinę.

Do naświetlania należy używać lampy o odpowiednim wymiarze, tak, aby nie była ona krótsza niż klejona krawędź. Krótsza lampa może spowodować pojawienie się naprężeń, wywołanych przez nierówne utwardzenie kleju. Lampy Bohle posiadają odpowiednie filtry zapobiegające uszkodzeniom oczu oraz skóry. Mimo wszystko jednak zaleca się stosowanie odzieży ochronnej, czyli okularów ochronnych z filtrem UV oraz jednorazowych rękawiczek ochronnych.

Z całym procesem klejenia UV mogą zapoznać się Państwo w instrukcji zamieszczonej na stronie „Kleje UV”. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Lampy UV

Gdy posiadają już Państwo klej UV, niezwykle istotne jest zaopatrzenie się także w lampę UV. Światło emitowane przez taką lampę utwardza nałożony klej, tworząc tym samym spoinę między dwoma obiektami. Lampa UV nie jest przypisana do danego kleju, tak więc niezależnie od wyboru kleju UV, każda lampa będzie odpowiednia.

Lampy UV znajdujące się w naszej ofercie to najwyższej jakości produkty stworzone specjalnie do pracy z klejami. W zależności od zapotrzebowania, można wybrać lampy o różnych gabarytach oraz mocy. Nasza oferta została przygotowana w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł spokojnie zabrać się za klejenie szkła metodą UV.