Noże do szkła


Noże do cięcia szkła – jakie wybrać?

Produkty do cięcia szkła były pierwszymi produktami, które Josef Bohle zaczął produkować w 1923 roku. Marki takie jak Silberschnitt® i Diamantor® zyskały światową renomę od tego czasu i do dziś są tym, co wyróżnia Bohle na rynku światowym. W naszym asortymencie znajdziesz największy wybór narzędzi i akcesoriów do cięcia i obróbki szkła. Kim byłby szklarz bez porządnego noża do szkła? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście zbędna. Profesjonalny sprzęt to nie tylko gwarancja sukcesu, ale przede wszystkim spore ułatwienie dla każdego kto pracuje ze szkłem. Dzięki współpracy z niemieckim producentem Bohle, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu światowej klasy noże do szkła, zarówno olejowe, jak i do cięcia na sucho.

Jakie są różnice między nożem olejowym a nożem suchym do cięcia szyb?

Każdy z dostępnych u nas noży różni się od siebie i jest przeznaczony do innego rodzaju prac. Dzięki zróżnicowanym kątom cięcia oraz rodzajom ostrza jesteśmy w stanie spełnić wymagania wszystkich zakładów szklarskich.
noże do cięcia szkła

Nóż olejowy

Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowane rozwiązanie, które ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że podczas cięcia nóż pozostawia na rysie olej, co powoduje, że ryzyko nieprawidłowego pęknięcia szkła jest ograniczone do minimum. Noże olejowe są droższe od tych suchych, ale każdy prawdziwy szklarz z pewnością doceni wysoką jakość tych przedmiotów.

Nóż suchy

W naszej ofercie można również znaleźć noże suche do szkła. Jest to zwykłe ostrze, które po przejechaniu po tafli szkła zostawia rysę. Noże te są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z cięciem szkła. Część oferowanych przez nas noży suchych wyposażonych jest w kółka Hart Metal. Kółko wykonane w tej technologii posiada znacznie większą żywotność od tradycyjnych kółek.
noże do cięcia szkła
noże do szkła

Narzędzia szklarskie

Oprócz wymienionych wyżej noży, w naszej ofercie można również znaleźć wiele innych ciekawych narzędzi związanych z cięciem szkła. Noże do rur, wymienne kółka tnące, zestawy, szablony oraz głowice wymienne to tylko część naszego asortymentu, dlatego zachęcamy do sprawdzenia wszystkich pozycji w tej właśnie kategorii.

Jak ciąć szkło?

Początki z nożami do szkła bywają czasem ciężkie. Amatorzy często rysują szkło zamiast je ciąć. W efekcie takie osoby nie są w stanie odłamać wyciętego szkła w poprawny sposób. Dlaczego tak się dzieje? Cięcie szkła jak każde specjalistyczne zajęcie wymaga dużej wprawy oraz niesamowitego wyczucia nowego sprzętu. Podczas, gdy osoby uczące się tego fachu mogą stwierdzić, że nóż nie działa, zawodowcy będą ciąć kolejne szkła z wielką radością. Dlatego prosimy nie zrażać się do nowych noży do cięcia szkła. W naszej siedzibie można podpytać doświadczonych szklarzy o krótkie porady dotyczące cięcia szkła. W wolnej chwili z pewnością podzielą się z Tobą swoją pasją. Dodatkowo zapraszamy do przeczytania artykułu na naszym blogu pt. Jaki nóż wybrać do cięcia szkła, w którym opisujemy bardziej szczegółowo działanie noży do szyb.