Szczypce do szkła


Szczypce do szkła

Łamanie szkła to czynność wykonywana zazwyczaj w szklarstwie artystycznym. Nie znaczy to jednak, że zakłady szklarskie nie potrzebują takich narzędzi. Oferowane przez nas szczypce do szkła to najwyższej jakości produkty, które mają za zadanie precyzyjnie wyłamać szkło. Oczywiście same narzędzia nie wystarczą, potrzebne są odpowiednie umiejętności, ale nieważne jak wielkie doświadczenie posiada szklarz, dobre szczypce do szkła zawsze mu się przydadzą.

W naszej ofercie dotyczącej łamania szkła można znaleźć szczypce artystyczne, standardowe, do grubego szkła oraz specjalne. Szczypce różnią się od siebie konstrukcją, ale także przeznaczeniem. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz ściśle dopasowane metalowe zakończenia tych narzędzi powodują, że są one dopasowane do ich przeznaczenia. Szczypce rozróżniamy nie tylko ze względu na ich zastosowanie, ale także na grubość szkła. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi możliwościami w celu dokonania prawidłowego wyboru.

Szczypce artystyczne wykorzystywane są do witraży oraz mozaik. Za ich pomocą można wykruszać krawędzie lub też obrabiać otwory wykonane w szkle.

W ofercie szczypiec specjalnych znajdą Państwo szczypce do wyłamywania łuków. Narzędzie to wykorzystywane jest do wszelkiego rodzaju zaoblania narożników szyb przed ich szlifowaniem lub zatępianiem.

Szczypce do grubego szkła są w stanie poradzić sobie z taflami, których grubość przekracza 10 mm. Wykorzystując szczypce z tej kategorii można wyłamać nawet szkło o grubości nawet 25 mm!

Szczypce standardowe stosowane są uniwersalnie w zakładach szklarskich do wyłamywania szkła o grubości 3-5 mm. Są to najpopularniejsze stosowane w szklarstwie szczypce.

Nasze produkty do łamania szkła to nie tylko gotowe szczypce. To także elementy zamienne, które będą w stanie przywrócić starym, zużytym szczypcom do szkła dawny stan. W przypadku problemów z odnalezieniem w naszym sklepie odpowiedniego dla siebie produktu, serdecznie zapraszamy do naszej siedziby, gdzie z chęcią doradzimy jakie szczypce do szkła będą najlepsze dla danego zastosowania.