Uszczelki do kabin


Uszczelki do kabin prysznicowych

Uszczelki do kabin prysznicowych to gwarancja czystości i bezpieczeństwa w łazience. Przyjemna chwila odświeżenia organizmu pod prysznicem niech nie zmieni się w koszmar wypadku.

Nieszczelna kabina i wylewająca się z niej woda z mydłem na śliskie kafelki to ogromne ryzyko groźnego wypadku.

Niech ta przyjemna chwila nie zostanie zakłócana widokiem zabrudzonych uszczelek do kabin.

Nowa uszczelka w kabinie prysznicowej to gwarancja higieny i bezpieczeństwa.

Wybierz podwójną ochronę z Glass24.pl.

Uszczelki do kabin prysznicowych rodzaje

Czy wiesz jaki rodzaj uszczelki prysznicowej potrzebujesz?

Uszczelki w zależności od charakteru pracy możemy podzielić na

Uszczelki kabinowe zwykłestanowią podstawowy typ uszczelnienia. Dzięki nim uszczelniamy przestrzenie między ściankami. Uszczelki zwykłe stosujemy w pionowych i poziomych częściach kabiny. Z powodzeniem uszczelnimy boczny element ścianki prysznicowej oraz zabezpieczymy przed wodą dolną krawędź drzwi.

Uszczelki kabinowe magnetyczneto rozwinięcie modelu zwykłego o magnes. Element końcowy wyposażony jest w magnesy, które łączą się ze sobą np. przy zamykaniu drzwi za kabiny prysznicowej. Zapewnia to większą szczelność i dokładne przyleganie do siebie drzwi. Uszczelki magnetyczne sprzedawane są zawsze parami, nie musisz się martwić o kompatybilność magnesów.

Najczęściej występują w elementach ruchomych kabiny, np. w drzwiach. Stosuj wszędzie tam gdzie jest potrzebna dokładnego uszczelnienia. Uzyskujemy też efekt samozamykający co znacznie podwyższa komfort używania kabiny.

Nowością w sprzedaży są samoprzylepne uszczelki do kabin, dzięki którym zamontujemy uszczelki bez potrzeby nasuwania na szkło. Uszczelki samoprzylepne sprawdzą się wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z nietypową grubością szkła np. 4 lub 5 mm. Samoprzylepne rozwiązanie oparte jest na bardzo mocnym i odpornym kleju firmy 3M. Zastosowanie tej uszczelki eliminuje wielkość silikonowych elementów. Uzyskujemy szczelną a jednocześnie minimalistyczna formę.

Samoprzylepne uszczelki do kabin prysznicowych ukazują piękno krawędzi szkła bez wizualnej ingerencji.

Dlaczego warto regularnie wymieniać uszczelki w kabinach prysznicowych?

Używając kabiny prysznicowej ze sprawnymi uszczelkami unikamy ogromnych kosztów remontu związanych z zalaniem.

Niebezpieczeństwo jest bardzo duże ponieważ regularne wylewanie wody z czasem może przeniknąć przez strop a to z kolei ogromne koszty remontu. Będziemy mieli też mocny dyskomfort z zapachu jaki będzie wydobywać się z przegniłych, wilgotnych stropów. Parawany i kabiny prysznicowe pozbawione prawidłowych i nieprzepuszczalnych uszczelek to również ogromne zagrożenie zdrowia. Bo gdy uszczelka na drzwiach prysznicowych zawiedzie, woda sprawi, że podłoga będzie śliska.

Uszczelka na drzwiach prysznicowych utrzymuje wodę w kabinie. Jeśli uszczelka jest niesprawna, woda i pozostałości mydła będą wyciekać na podłogę łazienki. To zawsze jest niebezpieczne, ale jeśli podłoga jest wyłożona kafelkami, woda leżąca na powierzchni również czyni ją zagrożeniem życia. Wyobraź sobie, że zakręcasz wodę, otwierasz drzwi i wychodzisz na twardą śliską powierzchnie od mydła i wody. O wypadek nietrudno … szczególnie dla starszych osób, ryzyko powikłań może być ogromne.

Dlatego ważne jest aby wymienić uszczelkę, gdy tylko zdasz sobie sprawę, że nie spełnia ona swojego zadania.

Wybór uszczelki do kabiny prysznicowej

Decydując się na wybór konkretnej uszczelki, powinniśmy znać 3 paramenty aby wybrać produkt idealnie pasujący do Twojej kabiny:

 1. Grubość szkła (najczęściej 6 lub 8 mm)
 2. Miejsce zamontowania (krawędź dolna lub boczna)
 3. Uszczelka zwykła czy magnetyczna

Jak wymienić uszczelkę w kabinie prysznicowej?

 1. Kup odpowiedni rozmiar uszczelki do drzwi prysznicowych.
  Zmierz grubość szkła. Będzie to 6, 8 lub 10 milimetrów. Po zakupie uszczelki sprawdź dokładnie, czy jest ona zgodna z grubością szkła w drzwiach prysznicowych. Sprawdź również, czy jest wymiar uszczelki jest wystarczający dla drzwi prysznicowych. Nie ma znaczenia, jeśli jest dłuższa, ponieważ można ją łatwo przeciąć, jednak nie może być za krótka.
 2. Ustal w jaki sposób uszczelka była zamontowana, czy uszczelka jest utrzymywana była za pomocą silikonu czy tylko nasuwana. Usuń dokładnie silikon skrobakiem z powierzchni szkła. Jeśli są dodatkowe listwy maskujące, odkręć je.
 3. Chwyć jeden koniec uszczelki i ostrożnie ściągnij ją z drzwi prysznica, uważając, aby zachować ją w jednym kawałku. Będzie to potrzebne do przycięcia nowego elementu na żądaną długość.
 4. Przetnij nową uszczelkę na odpowiednią długość, mierząc ją w stosunku do starej. Połóż dwie uszczelki obok siebie na podłodze. Zaznacz na nowej uszczelce pisakiem miejsce cięcia. Odetnij nadmiar długości nowej uszczelki nożykiem lub prządek do cięcia uszczelek uważając, aby krawędź była prosta. Pamiętaj aby nie zmiażdżyć uszczelki.
 5. Umyj dokładnie drzwi prysznicowych w miejscu montażu uszczelki wodą z mydłem, aż będzie nieskazitelnie czysty. Dokładnie spłucz i upewnij się, że jest całkowicie suchy.
 6. W przypadku uszczelek samoprzylepnych usuń pasek, który przykrywa klej z tyłu nowej uszczelki. Ostrożnie przyklej uszczelkę na właściwe miejsce. Jeśli na drzwiach prysznicowych znajduje się ścieżka do uszczelki, upewnij się, że prawidłowo włożyłeś do niej nową uszczelkę.

7 rzeczy, których potrzebujesz do wymiany uszczelki

 1. Miarka
 2. Śrubokręt
 3. Szpachelka lub ostrze do starego kleju
 4. Nowa uszczelka
 5. Flamaster
 6. Nożyczki, nóż do tapet lub specjalne nożyce do cięcia uszczelek
 7. Ciepła woda z mydłem / odkurzacz parowy

Wskazówka przy wymianie uszczelki w drzwiach kabiny

Jeśli posiadasz odkurzacz parowy, możesz go wykorzystać do czyszczenia elementów drzwi prysznicowych bezpośrednio przed zamontowanej nowej uszczelki. Do odkurzaczy tych nie używamy detergentów, więc nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia montowanej uszczelki.

Ostrzeżenie przy wymianie uszczelek

Jeśli dokonałeś zakupu niewłaściwej uszczelki – sprawdź dokładnie zanim ją przytniesz – zawsze możesz ją u nas wymienić oczywiście jeśli nie została przycięta.

Gdy przyniosłeś uszczelkę z zimnego dworu daj jej trochę czasu. Ogrzej ją ciepłą wodą, aby łatwo nakładała się na krawędź szkła, możesz użyć odkurzacza parowego. Zabezpieczyć w nowym położeniu, w przeciwnym razie może się poluzować i spowodować wyciek wody z kabiny prysznicowej. Postępuj zgodnie z instrukcją producenta.

Jak często wymieniać uszczelki do kabin

Częstotliwość wymiany uszczelki zależy od stopnia zużycia. W czasie eksploatacji kabiny prysznicowej uszczelki zużywają się poprzez, odkształcenie, odklejanie, nadrywanie. Jest to spowodowane specyficznymi warunkami jakie panują w łazience, m.in.: zmianami temperatur, wilgotnością, wodą, parą itp.

Jeśli zauważysz, że kabina przecieka lub uszczelka wygląda mało estetycznie (kamień, pleśń, zabrudzenie) pora na nowy komplet.

Dopasowanie uszczelki do kabiny

Uszczelki do kabin prysznicowych, dostępne są w szerokiej gamie, są zróżnicowane pod kątem:

 • długości
 • grubości szkła
 • długości pióra, a także
 • budowy samego modelu

Biorąc pod uwagę jak wiele rodzajów kabin można spotkać, wiemy że wybór może być trudny. Staramy się, aby mógł w naszej ofercie znaleźć uszczelki do każdego typu kabiny prysznicowej.

Jaka uszczelka do kabiny?

Wiemy, że wybór może być trudny. W celu dobrania nowej uszczelki do drzwi kabiny prysznicowej, gorąco zachęcamy do wizyty w naszej siedzibie lub przesłania zdjęcia obecnej uszczelki na nasz adres email biuro@glass24.pl W ten sposób będziemy mogli zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami, a w przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie uszczelek do kabin prysznicowych, prosimy o kontakt. Z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz pomożemy wybrać najlepszą uszczelkę.

W przypadku problemów z wyciekającą wodą z kabiny prysznicowej uszczelki kabinowe nie muszą być jedyną przyczyną. Warto sprawdzić także jakość progu do kabiny prysznicowej, a jeśli wymaga ona także wymiany to w naszym sklepie zaopatrzysz się w bezbarwny próg do kabiny prysznicowej, który skutecznie uszczelni kabinę. Próg prysznicowy wykonany jest z przeźroczystego akryl dzięki temu nie jest widoczny. W konfiguracji z uszczelką dolną jest mega mocną zaporą dla wody.