Kleje UV

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

107,00 2 737,00  brutto
107,00 2 827,00  brutto
517,00 3 637,00  brutto
447,00 2 997,00  brutto
147,00 2 897,00  brutto
1 247,00 3 297,00  brutto
517,00 3 127,00  brutto
147,00 3 087,00  brutto
527,00 3 207,00  brutto
117,00 247,00  brutto
277,00 1 967,00  brutto
50,00 1 595,00  brutto
50,00 1 650,00  brutto
50,00 1 650,00  brutto
50,00 175,00  brutto
50,00 1 947,00  brutto
50,00 578,00  brutto
39,00  brutto
Brak w magazynie
437,00 1 884,00  brutto

kleje uv

Kleje UV

Poprawnie wykonane łączenie szkła metodą UV za pomocą kleju do szkła, pozwala na niewidoczne połączenie tego materiału z innymi (np. drewnem, tworzywem sztucznym czy też z drugim elementem szklanym). Ta niesamowita metoda sprawia, że miejsce klejenia pozostaje czyste, a kleje niewidoczne nawet przy sklejaniu dwóch tafli przezroczystego szkła.

Głównymi zaletami klejów do szkła (UV) są:

  • niewidoczność
  • wytrzymałość
  • możliwość spajania różnych tworzyw

Wybór odpowiedniego kleju do szkła nie jest prosty. Różnią się one nie tylko przeznaczeniem ale także gęstością. W zależności od doświadczenia oraz preferencji, szklarze posiadają swoje ulubione kleje, w szczególności pod względem gęstości. Oferowane przez nas kleje UV cechują się różnorodnym zastosowaniem. W naszym sklepie można znaleźć kleje zarówno firmy Bohle jak i Drei Bond. Produkty jednej i drugiej firmy to najwyższej jakości asortyment powiązany z metodą UV.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym pozostałym asortymentem. Powierzchnia szkła przed klejeniem musi być odpowiednio przygotowana, a sama aplikacja kleju wymaga odpowiednich narzędzi. W naszym sklepie można znaleźć kleje z aktywatorem jak i bez. Te drugie zdecydowanie wymagają posiadania lamp UV, które również można znaleźć w naszym asortymencie.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści podpowiedzą, który klej do szkła będzie najlepszym rozwiązaniem w Państwa przypadku.

W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju kleje UV. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę produktów, z przeznaczeniem na wszystkie możliwe konfiguracje klejenia. Nasz sklep oferuje zarówno kleje dwuskładnikowe, jak i jednoskładnikowe, gęste oraz rzadkie. W przypadku braku doświadczenia w klejeniu szkła metodą UV, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiedniego kleju.

Dane techniczne dotyczące klejów UV

kleje

Kliknij z zdjęcie wyżej - by je powiększyć

Chcąc zyskać gwarancję, iż po sklejeniu szkła z innym materiałem (drugim elementem szklanym, drewnem, tworzywem sztucznym itp.) miejsce łączenia pozostanie niewidoczne, warto zdecydować się na klejenie metodą UV. Metoda ta sprawia, iż kleje estetyczne pozostają niewidoczne nawet w przypadku spojenia dwóch tafli szkła.

Charakterystyka szkła:

  • Całkowicie niewidoczny
  • Niezwykle wytrzymały
  • Dostosowany do spajania różnego rodzaju szkła i innych powierzchni

Dobór właściwego kleju UV

Klejenie szkła metodą UV polega na spojeniu dwóch elementów przy pomocy specjalnie przystosowanego do tego celu kleju Bohle, a następnie utwardzeniu go światłem lampy UV. Chcąc dobrać spoinę odpowiednią do połączenia wybranych powierzchni należy kierować się przede wszystkim sposobem jej aplikacji (pionowo lub poziomo), rodzajem materiału klejonego do szkła oraz przewidywanym obciążeniem i przeznaczeniem gotowej konstrukcji. Szczegółowa analiza tych czynników pozwoli Państwu osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Prawidłowe dobranie spoiny jest niezwykle istotne, gdyż elementy łączone nieodpowiednim klejem łączą się zdecydowanie słabiej, co ma ogromny wpływ na stabilność, a zatem bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Przygotowanie klejonych powierzchni

Aby umożliwić odpowiednie związanie się kleju Bohle, łączone elementy powinny być czyste, odtłuszczone i suche. Do oczyszczenia powierzchni należy użyć preparatów niezawierających środków powierzchniowo czynnych ani substancji rozdzielających. Nie wolno używać rozpuszczalników, benzyny, denaturatu. Zwykłe, ogólnodostępne płyny do czyszczenia szkła również nie nadają się do tego celu! Elementy przygotowane do sklejenia muszą mieć temperaturę pokojową. Przed samym złączeniem należy przy pomocy nagrzewnicy lub ręcznej dmuchawy elektrycznej podgrzać je do temperatury 30 stopni wyższej niż pokojowa tak, by usunąć kondensację wilgoci gromadzącej się na ich powierzchni. Ocieplenie poszczególnych elementów powinno następować powoli i równomiernie.

Aplikacja kleju do szkła UV

Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni można przystąpić do aplikacji kleju. Spoiwo należy nakładać tylko na jeden z łączonych elementów, a jego aplikacja powinna odbywać się w poziomie. W przypadku klejów o średniej i wysokiej lepkości ich nakładanie powinno nastąpić przed złożeniem łączonych elementów. Natomiast spoiny o niskiej lepkości mogą być nanoszone po złożeniu klejonych części. Łączenie musi nastąpić nie później niż 5 minut po wygrzaniu klejonej powierzchni.

Naświetlanie lampami UV

Utwardzanie spoiny można przeprowadzić jednorazowo lub etapami (naświetlanie wstępne i końcowe). W przypadku procesu dwufazowego, podczas utwardzania wstępnego klej uzyskuje 30% wytrzymałości końcowej. Po tym etapie możliwe jest również łatwe usunięcie jego nadmiaru. Kolejne, końcowe utwardzenie spoiny sprawia, iż jest ona w pełni wytrzymała i może być poddana pełnemu obciążeniu (najlepiej po odczekaniu 24 godzin). Wskazanym jest, aby przed przystąpieniem do klejenia konstrukcji sprawdzić, czy wszystkie jej części mieszczą się w przewidzianych miejscach. Najłatwiej sprawdzić to przez złożenie całej konstrukcji “na sucho” (bez klejenia) - co najprościej jest wykonać przy użyciu uchwytów ustalających (przytrzymujących). Gwarancją prawidłowego naświetlania lampami UV jest stosowanie się do określonych zasad. Przede wszystkim, lampa użyta do tego celu nie powinna być krótsza niż klejona krawędź tak, aby uniknąć powstawania naprężeń na skutek nierównego utwardzania kleju. Dodatkowo na czas utwardzania winno się ustawiać lampę możliwie blisko klejonej powierzchni.

Czas utwardzania kleju do szkła UV

W zależności od typu i mocy lampy, utwardzenie wstępne zabiera od 10 sekund do ok. 2 minut. Z kolei doprowadzenie do pełnego utwardzenia zajmuje od 1 do 5 minut.

Czas utwardzania zależy od kilku czynników:

  • odległości promiennika UV od łączonych elementów
  • grubości łączonych elementów
  • mocy promiennika UV
  • rodzaju kleju

Uwaga! Naświetlanie spoiny ponad wymagany czas nie ma żadnego wpływu na jakość i wytrzymałość uzyskanej spoiny!