Przyssawki do szyb


przyssawki do szyb

Przyssawka do szyb

Przyssawka do szyb - proste narzędzie, które pomoże Ci przenieść każdą szybę!

Wyobraź sobie pracę z dużymi taflami szkła, w której każdą szybę musisz manualnie przetransportować. Jej krawędzie są cienkie i kruche. Mimo zachowania dużej ostrożności, obawiasz się, że szklana powłoka pęknie w Twoich dłoniach. Jednak bezpieczeństwo materiału znacząco wzrasta, kiedy posiadasz akcesoria do przenoszenia szklanych powierzchni. Jednym z nich są niezawodne ssawki do szyb.

Czym są te narzędzia ręczne, że fachowcy w branży szklarskiej potrzebują ich na co dzień w swojej pracy? Jakie jest ich pełne zastosowanie? Każda krawcowa, aby stworzyć wyjątkową odzież i stroje budzące zachwyt, potrzebuje sprawnej maszyny. Tak też dobry szklarz wie, jak ważna jest przyssawka do szyb w realizacji swoich zleceń.

Bez wyspecjalizowanego narzędzia do szyb, praca z dużymi powierzchniami szkła staje się dużo bardziej ryzykowna, a nawet niemożliwa.

Przyssawka do szyb działa jak magnez, który skutecznie i trwale przyciąga do siebie metalowe części. Zaufaj jej działaniu, a zyskasz pewność i swobodę w pracy z wielkopowierzchniowymi taflami.

Czym jest przyssawka do szyb?

Przyssawka do szyb oraz jej specjalny uchwyt to niezbędne akcesoria, które ułatwią Twoją pracę w zakładach szklarskich, a także na terenie budowy podczas montażu dużych płyt. Najprostsza i najbardziej funkcjonalna przyssawka składa się z gumowej ssawki, przymocowanej do wyprofilowanego uchwytu. W ten sposób z łatwością chwycisz i przeniesiesz gładkie płyty, na przykład: szyby, metale, marmur, blachy, drewno, tworzywa sztuczne, itp. Przyssawka to proste narzędzie, które sprawdzi się również w trakcie transportowania szyb z lekkimi krzywiznami lub delikatnie chropowatą powłoką. Sprawdzone narzędzie ułatwia mocowanie również drzwi lub okien. Istnieje zaawansowana wersja narzędzia, czyli przyssawka próżniowa. Posiada ona akumulator zasysający powietrze oraz system automatycznie sterujący przemieszczaniem szklanych tafli. Specjalna przyssawka do szyb i jej specyficzne właściwości sprawiają, że możesz w bezpieczny sposób przenosić szklane powierzchnie.

Kiedy chcesz stabilnie utrzymać mocowane elementy oraz precyzyjnie dopasować je do wyznaczonego miejsca, przyssawka do szyb staje się niezastąpionym narzędziem. Inne narzędzia budowlane nie przyniosą tak skutecznych efektów, jak montaż przy pomocy przyssawki.

Nigdy więcej strachu przed wyślizgnięciem się towaru! Koniec obaw związanych z przenoszeniem szklanych tafli o cienkich krawędziach! Chwytak o ergonomicznym kształcie i sprawdzona przyssawka dadzą Ci pewność oraz poczucie bezpieczeństwa w trakcie mocowania kruchego materiału.

Jak działa przyssawka do szyb?

Przyssawka do szyb działa według jednej zasady. Choć mechanizm funkcjonujący w narzędziu może być zróżnicowany w zależności od rodzaju i wagi jego udźwigu.

Gumowa przyssawka przystawiona do tafli materiału wysysa powietrze z utworzonej przestrzeni, za pomocą małej dźwigni lub pompy próżniowej i zaciąga gumę. Powstaje szczelna komora, dzięki siłom oddziałującym na siebie wzajemnie, powodując, że przyssawka przylega do powierzchni. W rezultacie, przyssawka do szkła będąc stale połączona z powierzchnią materiału, swobodnie go przemieszcza oraz unosi. Uchwyty przyssawki ręcznej pozwalają na transport płyt o wadze do 100 kg. Do cięższych tafli stosowane są też specjalne uchwyty zaciskowe.

Jaka przyssawka do szyb jest najlepsza?

Kiedy zastanawiasz się, które akcesoria są najlepsze i rozpoczynasz poszukiwania tych, które najlepiej sprawdzą się przy pracy z wymagającymi materiałami, oszacuj w jakiej formie oraz wadze będą przenoszone szklane tafle. Pozornie może się wydawać, że przyssawka do szkła to tylko mało istotny dodatek, jednak to nic bardziej mylnego! Każdy doświadczony szklarz wie, jak ważną rolę odgrywa przyssawka do szyb w jego zawodzie.

 • Chcesz podnieść szklane elementy o wadze mniejszej niż 100 kg?

Idealnie sprawdzi się ręczna przyssawka pojedyncza, podwójna lub potrójna Veribor. W zależności od powierzchni i średnicy szyb przyssawka udźwignie nawet do 100 kg równolegle i do 100 kg prostopadle materiału. Wybierz spośród wielu rodzajów oraz serii narzędzi manualnych dostępnych na stronie MyGlass.

Warto pamiętać: Decydując się na zakup przyssawki ręcznej do szyb, zdecyduj się na model o możliwie największym udźwigu. Najlepsza będzie przyssawka, która podniesie nawet do 100 kg. Zrezygnuj jednak z produktu, który podniesie mniej niż 40 lub 50 kg. Warto, abyś zweryfikował również, czy przyssawka rzeczywiście ma wysoką nośność i nadaje się do przenoszenia dużych formatów. Przyssawka wielofunkcyjna to najlepszy wybór. Narzędzie świetnie sprawdzi się podczas transportu zróżnicowanych materiałów o gazoszczelnych i płaskich powierzchniach. Przy zakupie zwróć uwagę, czy przyssawka składa się z uchwytu wykonanego z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 • Czeka Cię praca z wielkimi i bardzo ciężkimi taflami szkła?

Wtedy najlepiej sprawdzi się model o wysokiej wytrzymałości: przyssawka próżniowa, przyssawka na pompkę lub specjalne przyssawki pneumatyczne do szyb, czyli akcesoria o znacznie większej wytrzymałości. W odróżnieniu od przyssawek ręcznych, są one wzbogacone o specjalne ramiona rozszerzające z dodatkowymi wzmocnieniami. Trzy typy przyssawek posiadają ponadprzeciętną przyczepność. Tym sposobem przyssawka przystosowana do przenoszenia dużych ciężarów da Ci także możliwość manewrowania wielkopowierzchniowymi elementami szklanymi. Przyssawki próżniowe posiadają system automatycznego sterowania za pomocą pilota, są wyposażone w urządzenia monitorujące, które kontrolują poziom podciśnienia, pozbywając się powietrza. Zaawansowana przyssawka próżniowa zawiera też wbudowany system ostrzegania, który alarmuje przed zagrożeniem. Montaż dużych tafli szkła to wyzwanie, z którym poradzą sobie odpowiednie akcesoria budowlane.

W sklepie MyGlass z pewnością znajdziesz akcesoria, których szukasz!

Sprawdzone przyssawki do szyb marki Veribor - przenoszenie oraz montowanie szklanych płyt od razu staje się proste i bezpieczne!

Ssawka do szyb - na co uważać?

Przyssawka do szyb to sprawa wielkiej wagi, dlatego warto ostrożnie się z nią obchodzić. Zdarza się, że akcesoria ulegają uszkodzeniu, guma ssawki jest przecięta, albo uchwyt odłamany. Jesteśmy na to przygotowani! Oferujemy produkty zamienne, czyli nowe gumy do przyssawek, tłoczki do przyssawek na pompkę oraz nowe uchwyty. W trakcie zakupów staramy się udzielać wyczerpujących porad dotyczących korzystania z przyssawek do szyb oraz rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli jednak wciąż nurtują Cię pytania, to po prostu pytaj. Kiedy dowiesz się, jak poprawnie używać przyssawki do szyb, unikniesz kosztów związanych z uszkodzeniami jej elementów, cena wydatków zmaleje i będziesz z satysfakcją korzystał z trwałych narzędzi przez długie lata.

Przyssawka do szyb - rodzaje

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów przyssawek do szyb. Są one zróżnicowane pod wieloma względami. Począwszy od tego, że mają różne systemy działania oraz liczbę gum. Wyróżniają je też szczegóły związane z profilem uchwytu i kolorystyką narzędzi, które sprawią, że z jeszcze większą przyjemnością będziesz wykonywał swoje obowiązki.

Pierwsza różnica to ilość gum ssących. Ich liczba wpływa na siłę udźwigu:

Zapoznaj się z opisami produktów i zadecyduj, która przyssawka do szyb okaże się wyborem trafionym w dziesiątkę!

Druga różnica to rodzaj uchwytu przyssawki - preferujesz:

 • metalową rękojeść. o ergonomicznym kształcie?
 • plastikowy uchwyt o nieco lżejszej wadze?
 • a może wygodna aluminiowa rączka?

Zdecyduj sam!

Trzecia różnica to sposób działania i zastosowanie:

 • Przyssawka do szyb z pompką - reguluj siłę ssącą za pomocą urządzenia. Kiedy tylko chcesz, dodaj lub zmniejsz siłę, z jaką przyssawka przylega do szkła. Użycie pompki da Ci kontrolę nad siłą działania przyssawki na przenoszony materiał.
 • Przyssawka próżniowa - przyssawka posiadająca akumulator zasysający powietrze oraz wbudowany system, który automatycznie steruje przemieszczaniem szklanej tafli.
 • Przyssawka podciśnieniowa - przyssawka do szyb, która pełni funkcję podnośnika, który jest w stanie obrócić szybę aż o 90° w poziomie i o 360° w pionie. Stworzona do zadań specjalnych i przenoszenia materiałów wielkogabarytowych. Jeśli wiesz, że potrzebujesz jej jednorazowo lub okazyjnie, oferujemy wynajem. Dzięki temu cena przedsięwzięcia także będzie znacznie niższa.
 • Przyssawka do szkła do innych zastosowań - w sklepie są dostępne akcesoria między innymi z takiej dziedziny, jak: motoryzacja. Wśród nich znajdziesz uchwyty do szyb samochodowych lub pozostałe przyssawki, pomagające przy precyzyjnym montażu nie tylko szklanych materiałów.

Chcesz zachować porządek w warsztacie i zachować swoje narzędzia w dobrej formie?

W naszym sklepie znajdziesz także gotowe zestawy przyssawek do szkła firmy Bohle. Niemiecki producent akcesoriów do szkła gwarantuje solidną jakość wykonania oferowanych przez nas produktów. Jeden zestaw to pełne wyposażenie, zamknięte w poręcznej skrzynce. Akcesoria do szyb w funkcjonalnym i praktycznym opakowaniu są idealnym rozwiązaniem, które minimalizuje ryzyko porysowania i uszkodzenia Twojego sprzętu. Dostawa i przechowywanie narzędzi w wyspecjalizowanej walizce znacząco przedłuży ich żywotność.

Przyssawka do szyb jest świetna! Sprawdź dlaczego

 • To wygoda i precyzja - w prosty i dokładny sposób możesz przenosić oraz montować szklane formaty.
 • Wykonana z doskonałego materiału - współpracujemy tylko z producentami, dostarczającymi trwałe i sprawdzone materiały.
 • Przystosowana do przenoszenia tafli o różnym ciężarze - oszacuj jaka jest waga netto materiału, z którym będziesz pracować i dobierz najlepiej przystosowany model.
 • Pojedyncza, podwójna lub potrójna - wybór liczby gum w przyssawce jest szeroki. Wybierz tę, którą Ci najbardziej odpowiada!
 • Próżnia wytwarzana ręcznie bądź przez pompkę - narzędzie ręczne, a może typ prostej maszyny z pompką. Który typ przyssawki wolisz?
 • Łatwa w użyciu - wystarczy, że chwycisz przyssawkę, a intuicja podpowie Ci co z nią zrobić dalej. Dodatkowo dla pewności zobacz załączoną instrukcję.
 • Uchwyt na przyssawki - wybierz ten, który jest dla Ciebie wygodny i idealnie dopasuje się do ciężaru materiału.

Gdzie kupić przyssawki do szyb?

Przyssawki do szkła oferują sklepy stacjonarne oraz internetowe. Jesteś w trakcie wyszukiwania dobrych i niezawodnych narzędzi? Zastanawiasz się, czy do zróżnicowanych szyb przyssawka o wielu właściwościach zdoła sobie z nimi poradzić?

Z całą pewnością tak! Nasz sklep oferuje sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo przy montażu, precyzyjne pozycjonowanie szkła i klejenie materiałów. Nasza firma oferuje produkty i specjalne promocje, których cena Cię bardzo pozytywnie zaskoczy! Zapoznaj się z produktami na stronie lub odwiedź nas w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu. Fachowe doradztwo i praktyczne porady to nasze priorytety!

Przyssawki do szkła - czas na wybór!

Czy już zadecydowałeś, które przyssawki do szyb wybierzesz? Pojedyncze z 1 szt. gumy, podwójne z 2 szt. gum, potrójne, mające 3 szt. gum, albo całe zestawy narzędzi z praktyczną walizką? Wybór jest szeroki. Dobrze o tym wiemy. Zależy nam, aby stale spełniać oczekiwania naszych klientów i rozszerzać ofertę o przydatne oraz niezawodne narzędzia. Każda przyssawka do szyb ma określoną wartość udźwigu, dlatego z łatwością wybierzesz tę, która najlepiej nada się do planowanych prac. Jeśli chcesz skorzystać z niej jednorazowo, oferujemy Ci korzystny wynajem, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Zacznij od wyszukiwania, porównaj ceny i dodaj do koszyka najbardziej dopasowany model.

Wielu naszych klientów docenia wsparcie i pewność, jaką daje im przyssawka do szyb w czasie pracy. Świadczą o tym liczne opinie. Komfort działania oraz bezpieczeństwo materiału wzrasta, zaś poziom obaw i ryzyka nieporównywalnie maleje!

Przeczytałeś tekst, zapoznałeś się z opisami produktów wielu przyssawek do szyb, jednak czujesz, że wciąż przydałaby Ci się profesjonalna oraz fachowa pomoc doradcza? Wypełnij formularz, zadzwoń lub odwiedź nas w sklepie stacjonarnym. Z pewnością zamienimy wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, w odpowiedzi, które rozwieją wszystkie techniczne oraz praktyczne niejasności.