Cięcie szkła


Cięcie szkła

Przygotowanie szkła oraz jego cięcie to nie lada wyzwanie. Osoby początkujące często rysują szkło zamiast je ciąć. Generuje to liczne problemy i potrafi zniechęcić do prac podejmowanych w obszarze cięcia szkła. W naszej ofercie prezentujemy szeroką paletę noży do cięcia szkła, poczynając od zwykłych, przez te z wytrzymałym kółeczkiem do cięcia Hart Metall, noże olejowe dozujące olej pomagający w precyzyjnym docięciu szkła, aż do specjalnych noży. Wykorzystując profesjonalne noże do szkła, wyselekcjonowane przez naszych specjalistów, cięcie kolejnych tafli sprawia znacznie mniej problemów a zadanie cięcia staje się przyjemnością.

Podział narzędzi do szkła

Proces ciecia szkła wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Będą to następujące akcesoria:

  • Noże do szkła
  • Kątowniki i liniały
  • Cyrkle
  • Szczypce do szkła
  • Oleje szklarskie
  • Piły do szkła
  • Głowice tnące rozkroju automatycznego

Jednak nasze produkty do cięcia szkła nie ograniczają się jedynie do noży. Znaleźć można także cyrkle do wycinania kółek. Narzędzia te świetnie nadają się do wycinania otworów w szkle jak również do wycinania kółek ze szkła.

W ofercie znajdą Państwo także narzędzia ułatwiające w znacznym stopniu cięcie szkła. Takimi przyrządami są kątowniki i liniały. Liniał pozwala na precyzyjne cięcie wzdłuż tafli szkła. Dostępne są przeróżne modele liniałów: posiadające przyssawki lub bez nich oraz różne rozmiary, co pozwala na wybranie odpowiedniego dla Państwa narzędzia. Kątownik jest przyrządem, który w precyzyjny sposób pozwala szklarzowi na cięcie kształtów o wyznaczonych kątach. Narzędzie polecane jest dla zakładów szklarskich ceniących sobie dbałość o szczegóły oraz dokładność wykonywanych prac.

Po odpowiednim nacięciu polecamy Państwu szeroką gamę szczypiec do łamania szkła. Pomagają one w precyzyjnym wyłamaniu szkła. Wiadomo, że renoma szklarza płynie z jego doświadczenia, jednak dobre narzędzia, takie jak szczypce, zawsze są dużym udogodnieniem.

W naszym sklepie kupią państwo także produkty z szerokiego asortymentu produktów do rozkroju automatycznego. W tej kategorii znaleźć można kółka do rozkroju automatycznego różnych wymiarów oraz materiałów wykonania, gwarantuje to niezawodność sprzętu oraz jego długa żywotność.

Cięcie szkła zaczyna się już przed samym procesem w warsztacie szklarskim. Odpowiednio zaplanowane cięcie szkła zmniejsza ilość odpadu generowanego z każdej ciętej tafli. Zalecamy wykorzystanie dostępnego w naszym sklepie oprogramowania TonCut przeznaczonego do optymalizacji rozkroju. Wykorzystując program można zaplanować najbardziej opłacalny rozkrój szkła oraz innych materiałów jak np. drewna lub blach.

Dostępne są również pomocne narzędzia szklarskie. Mowa tu między innymi o markerach do szkła, przydatnych do zaznaczania linii cięcia lub miejsc na otwory. Znajdą Państwo także filce do zabezpieczenia szkła przed porysowaniem w czasie cięcia tafli na stole.

Przedstawione produkty marki Bohle cechują się najwyższą jakością oraz niezawodnością. Firma Bohle zdecydowanie jest wiodącą firmą produkującą narzędzia do szkła. Rozpoznawalną cechą są ciągłe inwestycje w rozwój swoich technologii. Jakość gwarantują testy narzędzi przeprowadzane w laboratoriach firmy jak również codzienne użytkowanie ich produktów przez wiele zadowolonych zakładów szklarskich.