Pakowanie szkła

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

47,00 1 287,00  brutto
367,00 397,00  brutto
487,00 527,00  brutto
917,00 1 307,00  brutto
230,00  brutto
403,00 437,00  brutto

Pakowanie szkła

Folia stretch do pakowania

Pakowanie szkła

Wózek do taśmy PP

495,00 512,00  brutto
Brak w magazynie
58,00 290,00  brutto
Brak w magazynie
180,00  brutto
Brak w magazynie
5,00  brutto

Pakowanie szkła

Transport tafli szkła lub luster to nie lada wyzwanie. Szkło to bardzo kruchy materiał więc grozi mu nie tylko strzaskanie ale także porysowanie. Niezwykle ważnym elementem w pracy zakładów szklarskich jest transport wszelkiego rodzaju szklanych wyrobów. Pakowanie szkła to czynność wykonywana w każdym z nich. Z uwagi na łatwość uszkodzenia szkła, musi ono być odpowiednio zabezpieczone podczas transportu, jak i podczas przechowywania, ponieważ każde napięcie może spowodować pęknięcie.

Jak wykorzystać korki przekładkowe do pakowania szkła?

W kwestii pakowania szkła niezwykle cennym akcesorium są korki przekładkowe. Pozwalają one na odseparowanie od siebie elementów szklanych tak, by nie ocierały się o siebie. Wystarczy, że pomiędzy dwiema taflami znajdzie się drobinka piasku lub innego pyłu i już każdy ruch powoduje zarysowanie. Korki przekładkowe, czyli tak naprawdę kawałki korka pokryte samoprzylegającą pianką, umieszczane są na szybie, a na nich kładzione są kolejne szklane elementy. Taki zabieg z pewnością zapobiegnie niepotrzebnym zarysowaniom w trakcie transportu. W naszej ofercie można znaleźć korki przekładkowe o różnych grubościach oraz wymiarach, pakowane luzem lub na rolce.

O czym jeszcze pamiętać przy pakowaniu tafli szkła?

Podczas pakowania szkła koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie narożników tafli. To właśnie one są bardzo narażone podczas przenoszenia szkła. Często podczas przenoszenia przez mniej doświadczonych szklarzy zdarza się drobne dotknięcie narożnika o futrynę, schody, czy inne przeszkody i całe szkło ląduje w drobnych kawałkach, a w przypadku szkła hartowanego rozsypuje się w drobny mak. Właśnie w tym celu zostały stworzone narożniki do szkła. Dostępne są one dla różnych grubości szkła i gwarantują bezpieczeństwo przenoszonej tafli. Są to odpowiednio wyprofilowane plastikowe nakładki, które wsuwa się na szkło, zabezpieczając tym samym jego narożniki. Narożniki są wielokrotnego użytku, dlatego polecamy inwestycję w nie aby służyły szklarzom przez długi czas. Nie polecamy korzystania z tańszych zamienników narożników. Zazwyczaj są one znacznie gorszej jakości oraz spadają ze szkła. Kupując tańsze, gorsze narożniki tylko iluzorycznie oszczędzą Państwo pieniądze. Przy zwiększonej szansie na zsunięcie się tańszych narożników istnieje większa szansa na uszkodzenie szkła, a co za tym idzie narażenie się na spore koszta.

Co można znaleźć w naszej ofercie produktów do pakowania szkła?

To tylko część naszego asortymentu, jeśli chodzi o pakowanie szkła. W naszej ofercie można znaleźć wiele innych produktów: takich jak niezwykle popularne folie stretch, czy też wózek do taśmy PP. Wszystkie te produkty zostały wykonane z myślą o odpowiednim zabezpieczeniu towarów podczas transportu. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie taśm polipropylenowych lub innych akcesoriów do pakowania szkła, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.