Noże olejowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

487,00  brutto
167,00 177,00  brutto
307,00  brutto
217,00 267,00  brutto
697,00 747,00  brutto

Jak wybrać nóż do szkła?

Cięcie szkła nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, o ile masz odpowiednie narzędzia.

Znajdujemy się wśród najczęściej wybieranych przez naszych klientów noży olejowych do szkła.

Możemy znaleźć wiele rankingów noży do szkła, w których podawane są różne dane. Wybór odpowiedniego noża olejowego może więc okazać się trudnym zadaniem, dlatego dla nas ważne jest, aby każdy z łatwością mógł zdecydować, który nóż jest dla niego odpowiedni.

Jesteśmy w grupie najbardziej popularnych noży olejowych do cięcia szkła, zawierający specjalny zbiorniczek na olej, który jest dozowany i optymalnie wprowadzany w rysę podczas zarysowywania szkła.

Czy grubość szkła ma znaczenie?

W zależności od grubości szkła optymalne będzie użycie narzędzia o odpowiednim kącie zaostrzenia, jest ich dużo, ale nie musisz ich znać na pamięć.

Profesjonalne narzędzia tnące do szkła stosowane są do cięcia szkła o grubości 2-6 / 6-12 / 12-20 mm.

Przy produkcji tych noży zastosowano bardzo mocne ostrze z węglika diamentu o stałej twardości i ostrym cięciu, aby zapewnić płynną pracę i maksymalną trwałość materiału.

Zastosowanie noży do szkła

Noże do cięcia szkła stosowane są także przy cięciu diamentów i minerałów, luster, okien, półek szklanych a dodatkowo idealnie sprawdzają się jako narzędzia do prac domowych przy cięciu witraży oraz innych zastosowań rzemieślniczych.

Antypoślizgowy metalowy uchwyt w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją umożliwia wygodne trzymanie oraz oszczędność siły roboczej dla lepszej pracy ze szkłem.

Okrągła metalowa głowica gwintująca wykonana jest ze stali premium, dzięki czemu jest odporna na zużycie. Można ją użyć do uderzenia w szkło po wycięciu lub umieścić pod zarysowaniem i rozłupać szkło.

Noże Olejowe do cięcia szkła są lekkie i przenośne, co ułatwia ich transport.

Jak działa nóż do szkła?

Rolą noża do szkła nie jest przecięcie a jedynie zarysowanie powierzchni szyby. Do powstałej rysy wpuszczany jest specjalny olej do noży, który utrzymuje naprężenie w strukturze szkła i pomaga zachować ich równomierność.

Co ważne, do całego procesu zarysowywania szkła, niezbędne jest użycie specjalnego oleju, przeznaczonego do cięcia szkła. Nie zalecamy stosowanie nafty czy benzyny gdyż nie mają one odpowiedniej lepkości.

Głównym zadaniem oleju jest wniknięcie w rysę, utrzymanie naprężenia w strukturze szkła dzięki, czemu zachowujemy ich równomierność.

noże olejowe