Kątowniki szklarskie

Kątowniki to przyrządy, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają pracę w zakładach szklarskich. Wyznaczają one kąty proste nie tylko w branży szklarskiej, ale także w szeroko pojętej branży budowlanej.

Oferowane przez nas kątowniki do szkła renomowanej firmy Bohle to produkty najwyższej jakości. Niemiecka firma, jako wiodący producent w branży szklarskiej, gwarantuje wysoką jakość materiałów, z których wykonane są ich produkty. Bohle to synonim jakości w branży szklarskiej ich kątowniki do samotny lider w cięciu szkła.

Kątowniki Bohle

Kątowniki do szkła, znajdujące się w naszej ofercie, mają wiele zastosowań i zostały przygotowane w takich wariantach, aby każdy zainteresowany znalazł odpowiedni model dla siebie. Oprócz dużego zróżnicowania kątowników pod kątem długości, nasze produkty dostępne są w dwóch wariantach tj. z zastrzałem oraz bez zastrzału.

Dla podstawowego cięcia szkła niewymagającego zbyt wielkiej dokładności, kątowniki bez zastrzału będą doskonałym wyborem. Dla zakładów szklarskich, których główną domeną jest niesamowita dbałość o szczegóły i precyzja, polecamy zakup kątowników do szkła z zastrzałem. Klamra, która łączy ramiona kątownika, zapewnia znacznie większą precyzję podczas prac szklarskich.

Podział kątowników szklarskich

 • kątowniki bez zastrzału
 • kątowniki z zastrzałem
 • kątowniki specjalne
 • Kątowniki Bohle bez zastrzału

  Kątownik bez zastrzału stanowią podstawą grupę przyrządów do ciecia szkła. W tej grupie występuję 9 kątowników poczynając od 30 cm do 175 cm. Wymiar 30 cm stosowany jest do najmniejszych formatek szklanych o długości boku nie nieprzekraczającego 30 cm - choć sama długość urządzenia jest nieco większa. Kątowniki bez zastrzału są koloru szarego (z wyjątkiem dwóch modeli 30 cm). Kątowniki wyposażone są w 2 klipsy ułatwiające cięcie szkła. Klipsy ułatwiają cięcie formatek szkła - zapobiegają opadaniu kątownika Konstrukcja kątowników bez zastrzału jest klejona. Jeśli chcemy użyć kątowników o większej precyzji polecamy kątowniki z zastrzałem.

  Kątowniki z zastrzałem

  Kątownik z zastrzałem są wykonane laserowo. Wycinane są z jednego elementu bez klejenia co powoduję że są bardzo precyzyjne. W tej grupie występuję 8 kątowników rozpoczynając od 60 cm kończąc na 250 cm. Kątowniki są czarne. Nie mają klipsów ponieważ ich konstrukcja nie wymaga - posiadają specjalny rowek do utrzymywania szkła.

  Kątowniki specjalne

  Kątownik specjalne to grupa przyrządów specjalistycznych. Wyróżniamy w śród nich 4 kątowniki ramowe od 40 do 100 cm. W tej grupie jest jeszcze kątownik T i kątownik regulowany od 9 do 0-180°.

  Jaki kątownik do szkła kupić?

  Gorąco zachęcamy do kontaktu. Pomożemy wybrać odpowiedni kątownik. Warto posiadać kilka rozmiarów, bo tylko taka różnorodność sprawi, że praca w zakładzie szklarskim będzie szybka i precyzyjna. Kątowniki z zastrzałem są dokładniejsze, co znajdzie swe odzwierciedlenie w zadowoleniu klientów. W przypadku braku pewności, który z kątowników będzie odpowiednim wyborem nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji niezbędnych do dokonania zakupu kątownika do szkła.